Czyszczenie i zabezpieczanie instalacji c.o.
Domowa instalacja centralnego ogrzewania, po pewnym okresie jej użytkowania, wymaga czyszczenia w celu usunięcia powstałego kamienia kotłowego, wszelkiego rodzaju osadów szlamów oraz rdzy, które powodują utratę sprawności instalacji.Elementy te, to najwięksi wrogowie instalacji. W większości kilku czy kilkunastoletnich budynków operacja czyszczenia chemicznego jest wręcz koniecznością. Spowodowane jest to jakością wody i niestety z polskich realiów - pozorne oszczędności, które już w fazie montażu i późniejszej eksploatacji instalacji doprowadzają do silnego zanieczyszczenia, skutkującego utratą sprawności instalacji o 30% i więcej. Wynika to często z błędów w projekcie, braku specjalistycznych filtrów i odmulaczy, a co najważniejsze - stosowanie nieuzdatnionej wody (tj. bez obecności inhibitorów korozji).
Na czym polega płukanie instalacji c.o.
Czyszczenie chemiczne instalacji pozwala na udrożnienie istniejących instalacji i przywrócenie im maksymalnej sprawności. Cały proces - w zależności od wielkości budynku, a tym samym instalacji c.o., rodzaju użytego preparatu i wybranego sposobu czyszczenia trwa od dwóch do trzech dni.Po procesie czyszczenia należy koniecznie zabezpieczyć instalację inhibitorem korozji, bo proces rdzewienia i “zarastania” instalacji będzie się ponawiał.
Zabieg czyszczenia instalacji C.O. szczególne zalecamy w przypadku przejścia z ogrzewania np. kotłem stałopalnym (zasypowym, na pellet, czy eko-groszek) na rzecz pompy ciepła czy kotła gazowego. Zastosowane w tych urządzeniach wymienniki o bardzo małym przelocie, są idealnym miejscem do osadzania się różnego rodzaju zanieczyszczeń.
Jako firma pragnąca w jak najlepszy sposób świadczyć usługi dla swoich klientów, postawiliśmy na współpracę z liderem w tej dziedzinie. Dlatego też zlecenia wykonujemy w oparciu o produkty angielskiej firmy Sentinel.
Zachęcamy do współpracy.