Rekuperacja tj. wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła jest coraz częściej stosowaną instalacją w nowo budowanych domach.

Zastosowanie takiego systemu sprawia, że ogrzewanie domu staje się tańsze, ponieważ świeże powietrze dostarczane do poszczególnych pomieszczeń jest już częściowo ogrzane przez zużyte powietrze wyrzucane z budynku. Proces wymiany cieplnej zachodzi w wymienniku.

Na rynku najczęściej spotykane są wymienniki:
  • przeciwprądowe
  • krzyżowe
  • obrotowe

Dla zwiększenia sprawności takiej instalacji warto pomyśleć nad montażem Gruntowego Wymiennika Ciepła tzw. GWC. Zastosowanie GWC sprawia, że nawet w mroźne dni kiedy temperatura na zewnątrz spada 20°C poniżej zera to do pomieszczenia jest wtłaczane świeże powietrze o dodatniej temperaturze. Jako firma Rokom preferujemy GWC płytowe oraz glikolowe.
W zakresie rekuperacji współpracujemy również ze sprawdzonymi firmami. Do szeregu takich firm należą Brink, Zehnder, Aeris, Wanas, TQD Ventilus.

Galeria

Rekuperacja Rybnik, Żory, Racibórz, Gliwice
Rekuperacja Rybnik, Żory, Racibórz, Gliwice
Rekuperacja Rybnik, Żory, Racibórz, Gliwice
Rekuperacja, wentylacja mechaniczna, rekuperator | Rybnik
Rekuperacja, wentylacja mechaniczna, rekuperator | Rybnik, Gliwice
Rekuperacja, wentylacja mechaniczna, rekuperator | Rybnik, Gliwice, Wodzisław
Rekuperacja, wentylacja mechaniczna, rekuperator | Rybnik, Gliwice, Wodzisław, Katowice
Rekuperacja, wentylacja mechaniczna, rekuperator | Rybnik, Gliwice, Wodzisław, Katowice, Jastrzębie


Instalacje rekuperacji czyli wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła wykonujemy dla Klientów z miast i okolic: Rybnik, Żory, Racibórz, Gliwice, Zabrze, Katowice, Ruda Śląska, Jastrzębie Zdrój, Wodzisław Śląski, Radlin, Orzesze, Knurów i inne.

W zakres naszych prac wchodzą również instalacje C.O. centralne odkurzacze, budowa kominków czy montaż kotłów C.O. Zachęcamy Cię do zapoznania z innymi zakładkami na tej stronie.

Partnerzy / Dostawcy

Atrakcyjne ceny

baner sklep

Ekologiczna energia

baner bio