Instalacja rekuperacji

Rekuperacja tj. wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła jest coraz częściej stosowaną instalacją w nowo budowanych domach.

Zastosowanie takiego systemu sprawia, że ogrzewanie domu staje się tańsze, ponieważ świeże powietrze dostarczane do poszczególnych pomieszczeń jest już częściowo ogrzane przez zużyte powietrze wyrzucane z budynku. Proces wymiany cieplnej zachodzi w wymienniku.

Rekuperacja – rodzaje wymienników

Do prawidłowego działania rekuperacja potrzebuje wymienników ciepła. To od nich zależy efektywność systemu, a co za tym idzie oszczędności energii cieplnej. Na rynku najczęściej spotykane są wymienniki:

  • przeciwprądowe
  • krzyżowe
  • obrotowe

Dla zwiększenia sprawności takiej instalacji warto pomyśleć nad montażem Gruntowego Wymiennika Ciepła tzw. GWC. Zastosowanie GWC sprawia, że nawet w mroźne dni kiedy temperatura na zewnątrz spada 20°C poniżej zera to do pomieszczenia jest wtłaczane świeże powietrze o dodatniej temperaturze. Jako firma Rokom preferujemy GWC płytowe oraz glikolowe.

W zakresie rekuperacji współpracujemy również ze sprawdzonymi firmami. Do szeregu takich firm należą Brink, Zehnder, Aeris, Wanas, TQD Ventilus.

Profesjonalny montaż rekuperacji

Firma Rokom od lat wykonuje usługi związane z instalacją rekuperacji w obiektach mieszkalnych i przemysłowych. W naszym portfolio znajdziecie Państwo realizacje wykonane w budynkach zlokalizowanych na Śląsku w dużych i mniejszych miastach, takich jak Gliwice, Rybnik, Wodzisław Śląski, Żory, Racibórz i inne.

Inne usługi

Instalacja rekuperacji to nie nasza jedyna specjalność. Jako firma działająca w branży remontowo-instalacyjnej wykonujemy szereg prac remontowych i zajmujemy się montażem różnych instalacji, w tym także instalacji wodno-kanalizacyjnych i centralnego orzewania. W naszej pracy zawsze sięgamy po najnowsze rozwiązania technologiczne, wykonując efektywne, a zarazem energooszczędne i przyjazne dla środowiska naturalnego instalacje.