Pompy ciepła

Nasza oferta zamiast wykonczenia pompy cieplaPompy ciepła to nowoczesne urządzenia grzewcze, które wykorzystują odnawialne źródła energii do ogrzewania wody użytkowej oraz powietrza w pomieszczeniach. Pompy ciepła znajdują zastosowanie w nowoczesnym budownictwie energooszczędnym, a coraz częściej także w obiektach modernizowanych. O ich wyborze decydują relatywnie niskie koszty eksploatacji urządzenia, przy jednoczesnej możliwości zapewnienia optymalnej temperatury wody i/lub powietrza.

Pompy ciepła – którą wybrać?

Rynek pomp ciepła jest niezwykle rozbudowany. Producenci tego typu rozwiązań oferują nam szereg urządzeń, które odbierają ciepło z dowolnego źródła o niskiej temperaturze i przekazują je do źródła górnego o wysokiej temperaturze. W zależności od wybranej pompy ciepła źródłem ciepła niskotemperaturowego może być powietrze, woda lub grunt. I tak wyróżnia się:

  • powietrzne pompy ciepła: pompa ciepła powietrze-powietrze, pompa ciepła powietrze-woda,
  • gruntowe pompy ciepła: gruntowo-powietrzne pompy ciepła, glebowo-powietrzne pompy ciepła, skalno-powietrzne pompy ciepła,
  • gruntowo-wodne pompy ciepła: glebowo-wodne pompy ciepła, skalno-wodne pompy ciepła, wodno-wodne pompy ciepła,
  • wodne pompy ciepła, które używają jako źródło ciepła wodę płynącą.

Dodatkowo na rynku możemy znaleźć także hybrydowe pompy ciepła. Wybór optymalnego rozwiązania zależy od lokalizacji inwestycji oraz właściwości poszczególnych źródeł ciepła. Nie bez znaczenia jest również wybór źródła zasilania. W zależności do zewnętrznego źródła zasilania wyróżnia się pompy elektryczne, olejowe i gazowe. Dobór źródła zasilania w sposób znaczący wpływa na koszt pozyskania energii cieplnej. I tak wybór pomp gazowych umożliwia ograniczenie kosztów pozyskania energii nawet o 50% w stosunku do tradycyjnych pomp ciepła. 

 

Pomy ciepła – obszar śląski

Montaż pomp ciepła oferujemy na terenie całego województwa śląskiego, ze szczególnym uwzględnieniem miejscowości Gliwice i Rybnik. Współpracujemy z inwestorami prywatnymi oraz klientami biznesowymi zapewniając kompleksową obsługę procesu montażowego, jak również oferując profesjonalne doradztwo w zakresie wyboru urządzenia o odpowiednich parametrach pracy. Obsługujemy praktycznie wszystkie pompy ciepła dostępne na krajowym rynku, zapewniając ich szybki i fachowy montaż.

Inwestorów z obszaru całego Śląska zainteresowanych zleceniem montażu pompy ciepła zachęcamy do kontaktu. Nasi specjaliści odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania i wątpliwości, jednocześnie ustalając najbardziej dogodny dla Państwa termin wykonania prac montażowych.