Pompy ciepła

pompy ciepła śląsk gliwice rybnik racibórz rybnik wodzisław jastrzębiePompy ciepła to nowoczesne urządzenia grzewcze, które wykorzystują odnawialne źródła energii do ogrzewania wody użytkowej oraz powietrza w pomieszczeniach. Pompa ciepła wygrywa walkę z tradycyjnymi kotłami C.O i C.W.U. korzystając z pokładów energii zmagazynowanych w powietrzu, gruncie i wodzie pompa ciepła nie generuje popiołu, kurzu, ani innych zanieczyszczeń. Pompy ciepła znajdują zastosowanie w nowoczesnym budownictwie energooszczędnym, a coraz częściej także w obiektach modernizowanych. O ich wyborze decydują relatywnie niskie koszty eksploatacji urządzenia, przy jednoczesnej możliwości zapewnienia optymalnej temperatury wody i/lub powietrza.

Wybór rozwiązania, jakim jest pompa ciepła niesie za sobą wiele zalet:

  • wykorzystywane są odnawialne źródła energii
  • niskie koszty utrzymania i eksploatacji
  • oszczędność miejsca: brak konieczności magazynowania opału
  • duży wybór rodzajów pomp

Pompy ciepła – którą wybrać?

Rynek pomp ciepła jest niezwykle rozbudowany. Producenci tego typu rozwiązań oferują nam szereg urządzeń, które odbierają ciepło z dowolnego źródła o niskiej temperaturze i przekazują je do źródła górnego o wysokiej temperaturze. W zależności od wybranej pompy ciepła źródłem ciepła niskotemperaturowego może być powietrze, woda lub grunt. I tak wyróżnia się:

  • powietrzne pompy ciepła: pompa ciepła powietrze-powietrze, pompa ciepła powietrze-woda,
  • gruntowe pompy ciepła: gruntowo-powietrzne pompy ciepła, glebowo-powietrzne pompy ciepła, skalno-powietrzne pompy ciepła,
  • gruntowo-wodne pompy ciepła: glebowo-wodne pompy ciepła, skalno-wodne pompy ciepła, wodno-wodne pompy ciepła,
  • wodne pompy ciepła, które używają jako źródło ciepła wodę płynącą.

Dodatkowo na rynku możemy znaleźć także hybrydowe pompy ciepła. Wybór optymalnego rozwiązania zależy od lokalizacji inwestycji oraz właściwości poszczególnych źródeł ciepła. Nie bez znaczenia jest również wybór źródła zasilania. W zależności do zewnętrznego źródła zasilania wyróżnia się pompy elektryczne, olejowe i gazowe. Dobór źródła zasilania w sposób znaczący wpływa na koszt pozyskania energii cieplnej. Pompa ciepła zainstalowana przez naszych specjalistów, posiada gwarancję. Zapraszamy do kontaktu Klientów z miast takich jak: Racibórz, Wodzisław Śląski, Jastrzębie Zdrój i Żory. Czekają na Państwa nasi pracownicy, którzy doradzą podczas wyboru odpowiedniej pompy ciepła.

Pompa ciepła a Śląsk – czy to się opłaca?

Inwestorzy często zastanawiają się, czy montaż pompy ciepła na obszarze jakim jest Śląsk będzie opłacalny. Dotyczy to przede wszystkim montażu pompy powietrznej. Tymczasem nowoczesna pompa ciepła powietrze woda dedykowana do montażu w instalacji C.O i C.W.U jest urządzeniem odznaczającym się wysoką sprawnością nawet przy relatywnie niskich średnich temperaturach dobowych. To oznacza, że Śląsk pod względem atmosferycznym jest obszarem, w ramach którego montaż pompy ciepła może być opłacalny. Dodatkowo pompa ciepła, jeśli zostanie zainstalowana w każdym nowo powstającym domu może się przyczynić do znaczącej poprawy jakości powietrza w regionie.

Pomy ciepła – obszar śląski

Montaż pomp ciepła oferujemy na terenie całego województwa śląskiego, ze szczególnym uwzględnieniem miejscowości Gliwice i Rybnik. Współpracujemy z inwestorami prywatnymi oraz klientami biznesowymi zapewniając kompleksową obsługę procesu montażowego, jak również oferując profesjonalne doradztwo w zakresie wyboru urządzenia o odpowiednich parametrach pracy. Obsługujemy praktycznie wszystkie pompy ciepła dostępne na krajowym rynku, zapewniając ich szybki i fachowy montaż.

Inwestorów z obszaru całego Śląska, w tym: Racibórz, Wodzisław Śląski, Jastrzębie Zdrój i Żory, zainteresowanych zleceniem montażu pompy ciepła zachęcamy do kontaktu. Nasi specjaliści odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania i wątpliwości, jednocześnie ustalając najbardziej dogodny dla Państwa termin wykonania prac montażowych.Partnerzy / Dostawcy