Coraz bardziej popularne stają się systemy centralnego odkurzania.

Instalacje takie pozwalają na zastosowanie centralnej jednostki (odkurzacza), dzięki której przy pomocy odpowiednich kanałów rozprowadzonych w podłodze i ścianie można odkurzyć cały dom. Wystarczy tylko do przyłącza umiejscowionego w ścianie podłączyć rurę, by odkurzyć poszczególne pomieszczenia.

Zaletą takiego systemu jest cisza i wygoda przy odkurzaniu. Wybór instalacji z centralnym odkurzaczem sprawia też, że odkurzając pokoje nie ciąga się za sobą tradycyjnego odkurzacza, który jak dobrze wiemy potrafi podczas jego włączania puścić chmurkę kurzu, zwłaszcza gdy zaniedbamy jego filtry.

W przypadku odkurzacza centralnego powietrze zassane zostaje wydalone na zewnątrz poprzez wyrzutnię, a brud z odkurzania pozostaje w pojemniku. Instalacja taka może mieć przyłącza w pokojach, kuchni, korytarzu lub garażu, by sprawnie odkurzyć np. samochód. Systemy centralnego odkurzania doskonale sprawdzają się do czyszczenia wszystkich powierzchni, zarówno dywanów i wykładzin dywanowych, jak i parkietów czy glazury. Ich ogromną zaletą jest dostęp do odkurzacza wszędzie tam, gdzie jest on częściej potrzebny

Odkurzacze centralne – projekt systemu

Ze względu na sposób działania odkurzacza centralnego decyzję o jego instalacji najlepiej podjąć już na etapie budowy domów. Wówczas w projekcie wykonawczym budynku uwzględnia się sieć przewodów oraz umiejscowienie gniazd, z których w późniejszym czasie będziemy korzystać podczas czyszczenia podłóg i mebli tapicerowanych. Dobrym momentem na założenie systemu centralnego odkurzania jest również remont domu. Wówczas bez obaw o uszkodzenie elementów wykończenia wnętrza możemy instalować gniazda wszędzie tam, gdzie są potrzebne, a nie tylko tam gdzie kłucie w ścianie czy podłodze będzie najmniej inwazyjne.

Z zalet systemu odkurzacza centralnego możemy korzystać zarówno w domu jednorodzinnym, jak i dużym mieszkaniu. Odkurzacze centralne poleca się w szczególności w obiektach wielopoziomowych, gdzie gwarantują wygodę i komfort podczas sprzątania. 

Systemy centralnego odkurzania – cały Śląsk

Systemy centralnego odkurzania, to obok kominków z montażem jeden z głównych obszarów działania firmy ROKOM. Jako znana i ceniona przez klientów marka oferujemy wysokiej jakości odkurzacze centralne wraz z usługą projektowania i wykonania całego systemu tak, aby jak najpełniej spełniał on oczekiwania użytkowników.


Centralne odkurzacze oferujemy Klientom z całego Śląska, w szczególności z miast i okolic: Rybnik, Żory, Racibórz, Gliwice, Zabrze, Katowice, Ruda Śląska, Jastrzębie Zdrój, Wodzisław Śląski, Radlin, Orzesze, Knurów i inne