Jako firma Rokom stawiamy na ekologię. Zdajemy sobie sprawę, że nie każdego stać jest na zakup i montaż nowego kotła, a do tego przerobienie części instalacji wodnej pod nowy piec. Dlatego, wychodząc naprzeciw takim Klientom proponujemy zakup lub zakup z montażem palnika na pellet.

90% kotłów również tzw. samoróbek nadaje się do przerobienia. Klient, który zdecyduje się na taką modernizację kotła nie jest zmuszony przerabiać instalacji w swojej kotłowni, a sama przeróbka pieca to w niejednym przypadku jeden dzień.

Palnik na pellet sam się rozpala i sam się czyści, za poprawną pracę palnika odpowiedzialny jest sterownik, który może też być obsługiwany za pomocą komputera lub smartfona, dzięki łączu internetowemu.

Palniki, które mamy w swojej ofercie spalają nie tylko pellet „certyfikowany” wysokiej jakości, ale też pellet przemysłowy lub agro-pellet wyprodukowany ze słomy, łusek słonecznika, łupin orzecha lub pestek.

Zastosowanie takiego rozwiązania powoduje, że nie ma potrzeby schodzić do piwnicy lub iść do innego pomieszczenia gdzie stoi kocioł C.O, by dokładać jakiegokolwiek opału, ponieważ odpowiednia ilość pelletu w zasobniku i samoczyszczący palnik spowodują, że taka instalacje staje się bezobsługowa przez kilka o ile nie kilkanaście dni.

Istotne jest też to, że po spaleniu pelletu powstaje popiół, który możemy wyrzucić do ogródka ponieważ jest to eko-odpad, a samego popiołu i tak jest nie wiele, z 1 tony pelletu otrzymujemy około 5 kg popiołu.

Ekologiczne palinki na pellet sprzedajemy i montujemy Klientom z miast i okolic: Rybnik, Żory, Racibórz, Gliwice, Zabrze, Katowice, Ruda Śląska, Jastrzębie Zdrój, Wodzisław Śląski, Radlin, Orzesze, Knurów i inne.

Nasza oferta to też nowe kotły. Jeżeli interesuje Cię zakup i montaż nowego kotła to również służymy pomocą. Dodatkowo wykonujemy instalacje C.O. rekuperacje, budowę kominków/kominów czy wykończenia wnętrz.

Zachęcamy Cię byś zapoznał się z innymi zakładkami na tej stronie.

Partnerzy / Dostawcy