Kotły gazowe

Kotły gazowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem ze strony inwestorów poszukujących czystych, a zarazem efektywnych sposobów na ogrzewanie wody zasilającej instalację centralnego ogrzewania, jak również ogrzewanie ciepłej wody użytkowej. Producenci kotłów gazowych oferują nam szeroki wybór urządzeń różniących się pod względem montażu oraz obsługi.

Kotły gazowe – rodzaje

kotly gazowe rybnikWybierając kocioł gazowy do naszego domu możemy wybrać spośród kotłów wiszących oraz stojących. W przestrzeniach, w których zależy nam na jak najbardziej efektywnym wykorzystaniu wolnego miejsca najlepiej spełni się kocioł wiszący. Tam, gdzie miejsce nie stanowi problemu wybór kotła wiszącego lub stojącego to kwestia osobistych preferencji inwestora, a także rzeczywistego zapotrzebowania nieruchomości na ciepłą wodę. Gazowe kotły stojące ze względu na swoją moc najlepiej sprawdzają się w kotłowniach oraz pomieszczeniach gospodarczych domów jednorodzinnych. Przy ich wyborze należy pamiętać o konieczności wygospodarowania dobrze wentylowanego pomieszczenia pod kotłownię.

Z racji funkcjonalności kotły gazowe dzielimy na kotły jednofunkcyjne i dwufunkcyjne. Kotły jednofunkcyjne są wyposażone w zasobnik wody, który jest ogrzewany przez gaz. Dzięki temu zawsze dostępna jest woda użytkowa o określonej temperaturze. Minusem tego rozwiązania jest gabaryt kotła, który jest powiększony o wielkość zasobnika na ciepłą wodę użytkową – im więcej ciepłej wody użytkowej potrzebujemy, tym większy zasobnik będzie nam potrzebny, a to przełoży się na jeszcze większy gabaryt kotła gazowego. Alternatywą jest tutaj kocioł dwufunkcyjny, który pod względem działania przypomina nieco przepływowy podgrzewacz wody. Urządzenie nie potrzebuje zasobnika na wodę, dzięki czemu zajmuje mniej miejsca.

Montaż kotłów gazowych – Rybnik

Klientom z terenu miasta Rybnik oraz okolicy oferujemy kompleksową obsługę w zakresie montażu kotłów gazowych w obiektach mieszkalnych oraz obiektach użytkowych. Bazując na bardzo dobrej znajomości rynku oraz wieloletnim doświadczeniu w branży instalatorskiej zapewniamy fachowe doradztwo w zakresie doboru kotła gazowego oraz jego montażu. Obsługujemy praktycznie wszystkie kotły gazowe dostępne na krajowym rynku, zapewniając szybki montaż oraz bezpieczne i stabilne podłączenie kotła do instalacji.

Klientów zainteresowanych montażem kotła gazowego zachęcamy do kontaktu. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania i ustalimy dogodny dla Państwa termin wykonania prac monterskich.